Loading...
Fethiye

FETHİYE

Ülkemizin olduğu kadar dünyanın da sayılı tatil destinasyonlarından biri olan Fethiye; vadileri, koyları, adaları, plajları ve ekstrem sporlarıyla yeni neslin vazgeçilmezi… Kadim geçmişiyle de konuklarına unutamayacakları bir tatil vaat eden Fethiye'de yapılacak pek çok ritüel var. Şehrin karmaşasından bıkıp kendini doğanın ve denizin koynuna bırakmak isteyenler için Fethiye'de görmeniz gereken yerler...

Ölüdeniz

ÖLÜDENİZ

Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da “Uzak Diyar” olarak tanınan, Anadolu’nun güneybatısındaki Teke Yarımadası’nda bulunan Türkiye’nin önemli doğal güzelliklerinden biri… Adıyla müstesna olan Ölüdeniz, tatilcilerin uğramadan geçmediği bir nokta. Tatilciler doğa harikası bu yerde buranın muhteşem güzelliğinde, su sporları yapıyor. Rüzgar sörfü ve kite sörf başta olmak üzere su kayağı, wakeboard gibi aktiviteler de ilgi geçiyor.

Kelebekler Vadisi

KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili. İsmini; barındırdığı 80'den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden alan vadi, muhteşem atmosferiyle konuklarına unutamayacakları anılar bırakıyor.

Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Kabak Koyu ise Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından birisi. Türkiye’nin her bölgesinden ve her kesiminden insanı konuk eden Kabak Koyu, doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

12 Adalar

12 ADALAR TURUYLA EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFET

Fethiye'ye tatile gelen her tatilcinin ortak seçimi olan 12 adalar tekne turu huzurlu ve eğlenceli bir gün geçirmek için en ideal günlük aktivitelerden biridir. Göcek adaları ya da diğer adı ile 12 adalar tekne turu sabah Fethiye limanından hareket edilir. Tüm gün boyunca güneşlenerek dinlenebileceğiniz konforlu ve rahat teknelerimiz sizleri Fethiye ve Göcek çevresindeki birbirinden güzel ada ve koylarına götürürler. Gün içinde ziyaret edilecek duraklar arasından kızıl ada, yassıca adası, tersane adası, ve birkaç farklı koy vardır.

Ölüdeniz Tekne Turu

ÖLÜDENİZ TEKNE TURLARI

Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevirili. İsmini; barındırdığı 80'den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden alan vadi, muhteşem atmosferiyle konuklarına unutamayacakları anılar bırakıyor.

Babadağ

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE
YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMİ

Fethiye-Ölüdeniz'de gidip de yamaç paraşütü yapmadan dönülmez. Babadağ’ın eteklerine çıkıp Ölüdeniz’in muhteşem manzarasına karşı kuş gibi süzülmek kim istemez… Paraşüt konusunda hiç deneyimi olmayanlar bile profesyonel hocalar eşliğinde yamaç paraşütü heyecanını yaşayabiliyor.Bu muhteşem deneyimi ölümsüzleştirmek isteyeceksiniz.

Babadağ Teleferik

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE TELEFERİK DENEYİMİ

Fethiye Teleferik Fethiye’ye yeni bir soluk kattı, sizleri dünyanın en muhteşem plajından alıp yine dünyanın en ünlü yamaç paraşütü merkezlerinden bir tanesi olan Babadağ’ın zirvesine taşıyor. Fethiye Teleferik yılın 12 ayı boyunca Babadağ’ın karlı zirvelerinden Ölüdeniz’ in turkuaz mavisini birlikte yaşama keyfini sunmakla kalmayıp doğa, yürüyüş ve yaban hayatını, gözlem tutkunlarını Babadağ’ın zirvelerine taşıyor. Fethiye Teleferik yamaç paraşütü keyfine ayrı bir anlam kattı.

Kayaköy

KAYAKÖY
FETHİYE’NİN BÜYÜLEYİCİ HAYALET KÖYÜ

Kayaköy bugün Fethiye’nin az uğranan ama gidenlerinde en beğenerek ayrıldığı turistik duraklarından birisi. Gerçekten de yarı yıkılmış tarihi evleri ile bir tepenin yamaçlarını tamamen kaplayan bu kocaman hayalet köye gidip de büyülenmemek mümkün değil ve mutlaka herkesin Fethiye’de gezilecek yerler listesinde olması gereken bir yer.

Elbette gittiğinizde şiirsel güzelliğine kapılıp siz de sokaklarında heyecanla sekecek, köşe bucak fotoğraf kovalayacaksınız. Damsız, boyaları dökülmüş bu evler gerçekten harika kareler veriyor. Terk edilmiş evlerin bahçesindeki incirlerden avuç avuç yiyeceksiniz.

Üzerinde bulunduğu Teke Yarımadası’nın otantik yerleşimlerinden biri oldu Kayaköy. Halbuki Likya Uygarlığı’ nın da kadim kentlerinden biriydi ve adı “Karymlassos” idi. Likyalılar Fethiye’de Telmessos’u, Kayaköy’ün olduğu yerde ise Karymlassos’u kurmuşlardı. Böyle düşününce buranın binlerce yıllık bir geçmişe sahip olduğunu kavrıyorsunuz hemen.

Köyün geçmişinin M.Ö. 3000’lere gittiği biliniyor, lakin ele geçen en eski buluntular M.Ö. 4. yüzyıla gitmektedir. 5 bin yıllık köyün geçmişini hayal etmek bile heyecan verici.

Cennet Koyu

CENNET KOYU

Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu'ndan sonraki önemli koylardan biri olan Cennet Koyu, diğer adıyla Balartı Koyu, muhteşem doğasıyla konuklarını kucaklıyor. Görkemli dağlarının kucakladığı vadi, aynı güzellikteki turkuaz rengi denizi ve beyaz kumsalıyla sanki cenneti temsil ediyor.

Saklıkent Kanyonu

SAKLIKENT KANYONU

Fethiye’nin konuklarına sunduğu önemli yerlerden biri de Saklıkent Kanyonu. Doğanın insanlığa bahşettiği kanyon, günü birlik ziyaret için oldukça ideal bir rota. Fethiye’den arabayla bir saatlik uzaklıkta bulunan Saklıkent Milli Parkı herkesin ziyaret etmesi gereken eşsiz güzelliklerdendir.

Dalaman Rafting

RAFTİNG HEYECANI İÇİN DALAMAN ÇAYI

Adrenalin tutkunları için vazgeçilmez adres olan Dalaman Çayı, rafting tutkunların vazgeçilmez noktalarından biri…. 26 kilometrelik rafting parkuruyla Dalaman Çayı, adrenalin dolu saatler geçirmek isteyen arkadaş grupları için oldukça iddialı bir seçenek.

Fethiye Balık Hali

FETHİYE MERKEZ BALIK PAZARI

İstediğiniz restoranda istediğiniz balığı yeme imkanı sunan Fethiye Merkez Balık Pazarı, ortada yuvarlak balık tezgahı ve dört bir etrafındaki restoranlardan oluşmaktadır. Taze balıkları istediğiniz içecekle bütünleştirmenize imkan sağlayan mekan, mezeleriyle de tatilcilerin uğrak noktası…

Paspatur

ESKİ KENT 'PASPATUR'DA KAYBOLUN

Kadim medeniyetini günümüzde aslına uygun olarak restore edilmiş bir şekilde konuklarına sunan Paspatur, içerisinde hediyelik eşya dükkanları, kafeler, halıcılar, kilimciler, butikler ve kuyumcular bulunan çarşıyla konuklarını mistik bir yolculuğa çıkarıyor. İsmini yüzyıllardır ortasından akan Paspatur suyundan alan eski kent, efsaneye göre; suyunu içen herkesi tekrar Fethiye’ye getirirmiş.